Website FAQ   

 

 

2021 UIL STATE TENNIS CHAMPIONSHIPS

May 20-21,2021
San Antoinio, Tx

Northside Tennis Center - 5A, 6A
Annemarie Tennis Center - 3A, 4A
Blossom Athletic Center - 1A, 2A

CHAMPIONSHIP "LIVE SCORING"

2021 UIL Regional Sites

 6A

     

Region 1
Arlington TC, Arlington
April 27-28
Seed Meeting: April 26 at 6:00pm

Diego Benitez
[email protected]
817-272-6766
Results Link

Region 2
Waco Regional TC, Waco
April
Seed Meeting:

Tom Hill
[email protected]
254-749-0393
Results Link

Region 3
Deer Park HS, Deer Park
April 27-28

Seed Meeting: April 22 at 5:30pm
Kevin McElroy
[email protected]
832-752-5675
Results Link

Region 4
Northside TC, Helotes
April 27-28

Seed Meeting: April 26 at 5:00pm
Patrick Johnson

[email protected]
210-491-6135
Results Link

 

5A

     

Region 1
McLeod TC, Tx Tech Univ.
April 26-27

Seed Meeting: April 25 at 7:00pm
Tim Cochran

[email protected]
806-674-8297
Results Link

Region 2
Z-Plex Texas Sports Village, Melissa
April 27-28

Seed Meeting: April 26 at 6:30pm
Valerie Little
[email protected]
469-219-2215
Results Link

Region 3
Blythe Calfee TC, Willis
April 28-29

Seed Meeting: April 27 at 6:30pm
Garry Kemp

[email protected]
936-494-9431
Results Link

Region 4
NEISD TC, San Antonio
April 27-28

Seed Meeting: April 26 at 5:00pm
Patrick Johnson

[email protected]
210-356-6902
Results Link

 

4A

     

Region 1
McLeod TC, Tx Tech Univ.
April 28-29
Seed Meeting: April 27 at 7:00pm
Tim Cochran
[email protected]
806-674-8297
Results Link

Region 2
Longview HS, Longview
April 26-27
Seed Meeting: April 25 at 3:00pm
Jessica Taylor
[email protected]
972-765-5625
Results Link

Region 3
Bryan HS, Bryan
April 26-27
Seed Meeting: April 25 at 5:30pm
Jordan Kazmierski
[email protected]
979-209-2400
Results Link

Region 4
HEB TC, Corpus Christi
April 28-29
Seed Meeting: April 27 at 6:00pm
Doug Bull
[email protected]
361-695-7650
Results Link

 

3A

     

Region 1
Rose Park TC, Abilene
April 26-27

Seed Meeting: April 25 at 7:30pm
Chris Redmond

[email protected]
325-676-6292
Results Link

Region 2
Cascades CC, Tyler
April 26-27

Seed Meeting: April 25 at 6:00pm
Chris Singer

[email protected]
314-620-1383
Results Link

Region 3
A&M Consolidated, College Station
April 26-27

Seed Meeting:
Daniel Marshall

[email protected]
979-764-5500
Draw Link

Region 4
HEB TC, Corpus Christi
April

Seed Meeting:
Loren Greenshield

[email protected]
830-377-5304
Results Link

  

2A

     

Region 1
Rebel TC, Amarillo
April 26-27

Seed Meeting: April 25 at 7:00pm
Jerry Ticer

[email protected]
806-206-6641
Results Link

Region 2
Richland TC, Richland
April 26-27

Seed Meeting: April 25 at 6:30pm
David Webb

[email protected]
817-427-6680
Results Link

Region 3
A&M Consolidated HS, College Station
April 28-29
Seed Meeting: April 27, 6:00pm

Bobby Kleinecke
[email protected]
979-777-0621
Draw Link

Region 4 
HEB TC, Corpus Christi
April 26-27

Seed Meeting: April 25 at 6:00pm
Doug Bull

[email protected]
361-695-7650
Results Link

 

1A

     

Region 1

April

Seed Meeting:
Roger Reding

[email protected]
806-716-2220
Results Link

Region 2
Bentwood CC, San Angelo
April 26-27

Seed Meeting: April 25 at 7:00pm
Courtney Nagel

[email protected]
325-949-1534
Results Link

Region 3
Whitney HS, Whitney
April 26-27

Seed Meeting: April 25 at 4:00pm
Mark Byrd

[email protected]
254-694-7510
Results Link

Region 4
Pflugerville HS, Pflugerville
April 26-27
Seed Meeting: April 25 at 6:00pm (Zoom)
Deena Bosier
[email protected]
512-594-9500
Results Link